Cezary Grabarczyk - kandydat na posła RP
Wybory 2011
 

"Rząd Donalda Tuska docenił Łódź i przeznaczyłna inwestycje drogowe wokół naszego miasta, nowy dworzec podziemny oraz łódzkie lotnisko blisko 15 mld zł. Miałem zaszczyt rozpocząc te inwestycje. Trzeba je chronić i dokończyć. Chcę zapewnić dalszy rozwój Łodzi. Proszę o Twój głos."

- Cezary Grabarczyk         

Polska w budowie

DROGI

Jako Minister Infrastruktury oddałem1343 km dróg krajowych i podpisałem umowy na kolejne 1900 km. Buduje się 1440 km dróg krajowych, w tym

  • 718 km autostrad
  • 607 km dróg ekspresowych
  • 93 km obwodnic.

KOLEJ

Oddałem 1450 km zmodernizowanych linii kolejowych. Podpisałem umowy na modernizację ponad 2750 km torów kolejowych. Przebudowywanych jest ponad 1930 km torów. Modernizowanych jest 70 dworców za blisko 1 mld zł.

LOTNISKA

W modernizacji jest 8 portów lotniczych za 4,7 mld zł.

 

Łódzkie w budowie

Wartość realizowanych inwestycji wokół Łodzi to blisko 15 mld zł.

Zagwarantowałem rozpoczęcie budowy ponad 350 km dróg krajowych w Województwie Łódzkim, w tym:

  • 120 km autostrad
  • 212 km dróg ekspresowych
  • 18 km obwodnic i przebudów.

Doprowadziłem do podpisania umowy na budowę podziemnego dworca Łódź Fabryczna - największej inwestycji kolejowej w tej części Europy - za blisko 2 mld zł. To początek Nowego Centrum Łodzi.

Rozpocząłem drugi etap modernizacji linii kolejowej Łódź-Warszawa.

Zakończyłem modernizację dworców: Łódź Widzew, Pabianice, Zgierz, Radomsko, Gałkówek, Koluszki i Rogów. Trwa przebudowa obiektów dworcowych w Piotrkowie Trybunalskim i Kutnie. Przygotowywana jest modernizacja dworców w Tomaszowie Mazowieckim, Sieradzu, Głownie, Strykowie i Łęczycy.

W budowie jest nowa wieża kontroli ruchu lotniczego w porcie lotniczym w Łodzi.

 

Mapa inwestycji

 

mapa inwestycji

 

W ubiegłej kadencji Sejmu walczyłem o przywrócenie przebiegu drogi S8 przez Łódź. Inwestycja ruszyła w dniu 27.08.2011r.

Życiorys

Ukończyłem IV LO im. E. Sczanieckiej w Łodzi oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jestem adwokatem.

W Sejmie pracuję od trzech kadencji. W latach 1998-1999 byłem zastępcą Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a następnie do 2001 roku pełniłem funkcję I Wicewojewody Łódzkiego. W Sejmie IV kadencji przewodniczyłem Komisji do zmian w kodyfikacjach i reprezentowałem posłów w Krajowej Radzie Sądownictwa. W V kadencji Sejmu byłem m.in. Przewodnicząym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Od listopada 2007 jestem Ministrem Infrastruktury w Rządzie Donalda Tuska.

Mam 51 lat, żonę i 2 dzieci.

Czterokrotnie najlepszy poseł w rankingach tygodnika Polityka.

Pobierz ulotkę wyborczą.

Newsletter
 
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać biuletyn informacyjny